به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم، آیت الله محمد مومن در دیدار حجت الاسلام مصلحی ، طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام(ره) و شهدای بزرگوار انقلاب و دفاع مقدس بخصوص شهدای روحانیت ابراز کرد:

(متن کامل این خبر را در ادامه مطلب بخوانید)

نقش امام خمینی(ره) در مبارزه و جهاد بر علیه طاغوت در قبل از انقلاب اسلامی و پس از آن و در دوران جنگ تحمیلی نقشی بسیار ماندگار و موثر بوده است.

عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی توفیق حضرت امام(ره) را در رفتار و مبارزات به واسطه توحید عملی و اخلاص بالای ایشان دانست، سپس با بیان خاطراتی از حالات و روحیات حضرت امام(ره) افزود: امروز باید این حقیقت تبیین شود که عامل پیروزی و تاثیرگذاری ماندگار و تاریخی امام خمینی(ره) و رزمندگان اسلام، تنها توجه به خدا بود و این مسیر باید ادامه یابد و همه برای نشر و انتشار آن ید واحده باشند.

عضو شورای عالی سیاست گذاری حوزه علمیه قم با تقدیر از برنامه های فرهنگی انجام شده در حوزه انقلاب و دفاع مقدس به آمادگی این شورا جهت همکاری در عرصه ترویج فرهنگ دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: باید به طلاب جوانی که آن روزها را درک ننموده اند، تاریخ دوران حماسه و ایثار بخوبی تبیین و منتقل شود.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام مصلحی گزارشی از اقدامات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس ارائه کرد و همچنین نقش و تاثیر بسزای انتشار کتاب وظایف و اختیارات ولی فقیه تالیف آیت الله مومن را ستود.

حجت الاسلام دکتر بهداروند رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس مرکز استان قم نیز در دیدار حجت الاسلام مصلحی با آیت الله مومن حضور داشت./1323/د102/ج